Domů Ženy Ponožky různých barev jsou i letos symbolem Světového dne Downova syndromu

Ponožky různých barev jsou i letos symbolem Světového dne Downova syndromu

0

Lidé s Downovým syndromem nemají být na okraji společnosti, ale jsou součástí nás všech.

Ponožky různých barev jsou i letos symbolem Světového dne Downova syndromu.
Ponožky různých barev či velikostí mohou opět pomoci při podpoře šíření povědomí o Downově syndromu. U příležitosti pondělního Světového dne Downova syndromu se spustila slovenská kampaň #PonozkovaVyzva. Ta podporuje celosvětovou kampaň s názvem #WDSD. Informovala o tom Společnost Downova syndromu na Slovensku s organizacemi SOCIA a Sdružení na pomoc lidem s mentálním postižením (ZPMP) v SR.

Tato modelka s Downovým syndromem je tváří slavné značky prádla! S triumfem nekončí…
Letos se kampaň #WDSD nese ve znamení „Inkluze znamená…“ (#inclusionmeans), která poukazuje na to, že lidé s Downovým syndromem nemají být na okraji společnosti, ale jsou součástí nás všech. „Dělají svět rozmanitějším, zajímavějším a nápaditějším. Pracují v restauracích, v různých službách, jsou svědomití a loajální zaměstnanci. O svém talentu nás přesvědčují na mezinárodních soutěžích v tanci, sportu či výtvarném umění. Je v nich velký potenciál. Veřejnost by měla dát šanci sobě i jim k bližšímu poznání a rovnocennému partnerství s respektem,“ konstatovala Iveta Mišová ze ZPMP.

Potřeba přijetí a pochopení lidí má podle Marie Machajdíkové z nadace SOCIA další silný rozměr v souvislosti s aktuálním děním na Ukrajině. „V těchto dnech nesmíme zapomínat, že přicházejí na Slovensko lidé se specifickými potřebami. Nejen individuálně, ale už nás kontaktují i ​​velké organizované skupiny lidí se zdravotním znevýhodněním. Máme naději, že i deset let cíleného zvyšování povědomí o potřebách lidí s Downovým syndromem připravilo naši veřejnost na přijetí i ty nejzranitelnější uprchlíky,“ podotkla.

V roce 2012 byl poprvé vyhlášen 21. březen jako Světový den Downova syndromu. Tento den by měl v jednotlivých zemích přispět k lepšímu pochopení života lidí s Downovým syndromem.

Exit mobile version